Gadżety do ogrodu

szamba betonowe

Piękny ogród to nie tylko urozmaicona roślinność lecz również rozmaite akcesoria, które potrafią odmienić oblicze każdego ogrodu. Często musimy coś zamaskować by nie psuć wyglądu. W wielu ogrodach właściciele wymyślają jak zgrabnie ukryć na przykład właz jaki posiadają szamba betonowe.

Szamba betonowe – aranżacje

Najlepiej właz na szamba betonowe zagospodarować w skalnik lub zaaranżować coś zgrabnego ze stolarki ogrodowej. Ciekawe pomysły przełożą się na atrakcyjne rozwiązania w naszym ogrodzie.

szamba betonoweŚwiecąca trawa

Świecąca trawa jest świetnym rozwiązaniem na zastąpienie zwykłych lamp ogrodowych. Kolorowa trawa oświetli cały ogród zielonym blaskiem dzięki diodom LED, którymi wypełnione są jej źdźbła. Zestaw tworzą trzy kępki świecącej trawy, która wyposażona jest w słoneczny panel, który wykorzystuje zgromadzoną w nocy energię.

Kopiący pies

Bardzo ciekawy zamiennik tradycyjnych krasnali ogrodowych. Figurka kopiącego psa z pewnością zostanie zauważona przez każdego gościa. Co ciekawe, sprawdzi się niezależnie od pory roku, gdyż jest odporna na deszcz i mróz. I choć jest interesującą alternatywą w ogrodzie, warto mieć na uwadze zainteresowanie pupila, który może ją zniszczyć.

Mechaniczna sowa

Kolejna alternatywa, która ze względu na swoje funkcje, może czasem przestraszyć gości, szczególnie w porze wieczornej. Mechaniczna sowa wyposażona jest w funkcje, takie jak machanie skrzydłami, poruszanie głową oraz oczami. Ponadto reaguje na ruch i wydaje autentyczne dźwięki sowy.

Świecąca kula

Świecącą kulę możemy zastąpić tradycyjnymi lampami ogrodowymi. Dzięki różnorodnym kolorom idealnie prezentuje się w ogrodzie, a umieścić możemy ją w ogrodowej sadzawce by podziwiać jej niesamowitą kolorystykę o zmroku.

Dmuchany ekran

To ciekawa propozycja szczególnie dla małych dzieci, które na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i zapachów ogrodu, mogą oglądać film. Do nadmuchiwanego ekranu potrzebujemy wyłącznie projektora, a jego zaletą jest mała ilość miejsca i krótki czas przygotowania. To świetne rozwiązanie również dla dorosłych, którzy mogą zrobić sobie seans filmowy na powietrzu ze znajomymi.

Pniak z oparciem

To idealny gadżet dla miłośników siedzenia na pniaku przy ognisku. Już teraz możemy sprawić sobie taki pomysł do naszego ogrodu, który zastąpi tradycyjne krzesła i odmieni oblicze ogrodu.